• SVET OKOLO NÁS

• Dňa 26.9. sa žiaci II. stupňa zúčastnili obľúbenej prednášky Svet okolo nás, kde spoznali zážitky 2 cestovateľov Martina a Ivana. Ich cieľom bolo priblížiť im život a prírodu v Tanzánii a na Zanzibare. Dozvedeli sa viac o ich stravovaní, kultúre a živote obyvateľov alebo starých domorodých kmeňov. Spoznali cestovný ruch Zanzibaru, ale aj chudobné časti Tanzánie. Na konci prednášky sa začala diskusia, kde boli žiakom zodpovedané ich otázky. Žiaci si z prednášky odniesli množstvo nových informácii a možno aj nový pohľad na Afriku.

• VYBÍJANÁ, FLORBAL

• V rámci "Európskeho týždňa športu" sa naši žiaci  zúčastnili na turnajoch vo vybíjanej a florbale. Do turnaja vo vybíjanej sa zapojilo 10 družstiev z okresov Kysucké Nové Mesto a Čadca.  Naše dievčatá obsadili 1. miesto!

Do turnaja vo florbale sa zapojilo 12 škôl, tiež z obidvoch okresov.  Ani tu sme sa nestratili a vybojovali sme 3. miesto!

Blahoželáme našim žiakom.  Tiež chceme poďakovať všetkým rodičom, ktorí nám pomohli pri zabezpečení súťaží.

• EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

• 26.septembra sa každoročne slávi Európsky deň jazykov.  Naši žiaci si tento rok pri tejto príležitosti mohli vyskúšať až päť cudzích jazykov.  Čo si vyskúšali?  Tak napríklad, ako sa spevom a tancom naučiť pár fráz a čísla do desať po španielsky.  Zistili, kde všade sa rozpráva po francúzsky a ako chutia francúzske koláčiky. Ďalej videli, ako vyzerá ruská abeceda - azbuka a vyskúšali si čítať takýto text.  Stretli sa s pozdravmi a slovami označujúcimi časti tela v nemčine...  A tiež počuli niekoľko zaujímavých vecí o Taliansku.  Pozrite si, ako to vyzeralo.

• Ponuka záujmových krúžkov na šk. rok 2023/2024

• NÁZOV KRÚŽKU        VEDÚCI KRÚŽKU        TERMÍN/DEŇ, ČAS            MIESTO         PRE ŽIAKOV

Tanečný – Srdiečko   Mgr. Ozaniaková        pondelok 14. 00 – 16.00     telocvičňa      1. - 5. ročník

Turistický              Mgr.  Ďurčová      podľa dohody, raz mesačne        podľa dohody    1. – 9. ročník

Strelecký              Mgr. Kobeda         utorok 13. 30 – 15. 30                  telocvičňa           5. – 9.  ročník

Športový               Mgr. Sidorová       streda 13. 45 – 15. 45                 telocvičňa           1. – 5.  ročník

Šikovné ruky       Mgr. Šusteková    pondelok  13.30 – 15.30           učebňa 3. ročníka    1. – 4. ročník

Volejbalový           Mgr. Kobeda        Štvrtok 13.30 – 15. 30              telocvičňa        dievčatá5. – 9. ročník

Príprava na T9     Mgr. Valiašková     Štvrtok  13.30 - 14.30              učebňa 9. ročníka        9. ročník

Včelársky             p. Belan                Štvrtok 14.30                          včelnica                       1. - 9. ročník

• Slávnostné otvorenie školského roka 2023/24

• Milí žiaci, slávnostné otvorenie školského roka 2023/24 sa uskutoční dňa 04.09.2023 (pondelok) o 8:00 hod. v areáli školy. Po slávnostnom otvorení školského roka a oboznámení sa s triedami ukončíme prvý školský deň a žiaci odchádzajú domov.

Zápis žiakov do ŠKD sa uskutoční po slávnostnom otvorení. Činnosť ŠKD tento deň nebude.

V školskej jedálni sa strava podáva od 05.09.2023 (utorok) pre žiakov, ktorí sa prihlásia na stravu najneskôr 04.09.2023.

Tešíme sa na spoločné stretnutie.

• Slávnostné ukončenie školského roka

• Vážení rodičia, milí žiaci

Slávnostné ukončenie školského roka 2022/2023 sa uskutoční 30.6.2023 (piatok) o 8:00 hod. Po ukončení a odovzdaní vysvedčení žiaci odchádzajú domov. V tento deň ŠKD bude do 12:00 hod.

• 1. školská olympiáda

• Pondelok 26. júna 2023 sme začali novú tradíciu so školskou olympiádou. V 1. ročníku boli nasledujúce disciplíny: člnkový beh, skok /trojskok do diaľky z miesta do piesku, prekážková dráha, workout-ová dráha na preliezkách, hod bremenom. Žiaci boli rozdelení na prvý stupeň a druhý stupeň chlapci a dievčatá. Všetkým zúčstneným ďakujeme a výhercom gratulujeme.

• Talenty 2023

• Dňa 16.6. sa naši úspešní riešitelia zúčastnili slávnostného odovzdávania cien TALENTY 2023, ktoré sa konalo v Dome Kultúry v KNM. Boli to Matúš Vlček (7.A), Nina Čamajová (6.A), Nela Paršová (7.A) a Michaela Šurinová (9.A).

• Školský výlet 1. a 2. ročník.

• Výlet 1. a 2. ročníka sa viedol v duchu zvieratiek. Žiaci navštívili zoologickú záhradu v Bojniciach, odkiaľ si priniesli veľké množstvo krásnych zážitkov.

• Školský výlet 7. + 8. ročník

• Dňa 19. júna sa žiaci 7. a 8. ročníka zúčastnili školského výletu. Svoju silu a vytrvalosť si overili na lezeckej stene K2, kde sa žiaci poriadne zapotili. Potom pokračovali obedom v nákupnom centre Mirage a následne sa presunuli na Kamennú cestu, kde si zahrali Bowling. Začiatky boli náročné, ale postupne ich bowlingová guľa začala poslúchať a zlepšovali svoje výkony.

• Školský výlet 3. ročník

• Dňa 15.6. sa vybrali žiaci 3. ročníka na školský výlet do Kuneradu. Na hasičskej chate prežili nezabudnuteľné chvíľe spolu so svojimi rodičmi a p. uč. Plevkovou. Určite si každý z nás odniesol nezabudnuteľné okamihy, na ktoré bude dlho spomínať.

• Školský výlet 9. ročník

• Školský výlet s deviatakmi bol plný zážitkov. Z Martina do KNM cez Kráľovany. Dávka strachu, paniky, vyznaní lásky a pocitu šťastia. Večer zakončili spoločnou opekačkou.

• Školský výlet 5. + 6. + 9. ročník

• Minulý štvrtok sa piataci, šiestaci a deviataci zúčastnili výletu do Demänovskej ľadovej jaskyne a ZOOKontakt. Čo tam videli a zažili si pozrite na týchto fotkách.

• Majstrovstvá Slovenska vo vybíjanej - Šamorín 2023

• V dňoch 13.-14.6.2023 sme sa zúčastnili  na Majstrovstvách Slovenska vo vybíjanej v Šamoríne, kde sme obsadili krásne 2. miesto. Ďakujeme dievčatám za skvelý výkon, učiteľom za ich prípravu a veľká vďaka patrí aj zriaďovateľovi – obci Povina  a rodičom za zabezpečenie dopravy.