• Dejepisná olympiáda

• Dňa 8. februára sa žiaci, ktorých baví dejepis, zúčastnili okresného kola dejepisnej olympiády. Súťažili v troch kategóriách – E, F, C. Dosiahli krásne umiestnenia, nestratili sa v konkurencii ostatných škôl:

Nina Čamajová – 2. miesto – kat. E

Bibiana Mrmusová – 6. miesto – kat. E

Matúš Vlček – 4. miesto – kat F

Matúš Paškala – 5. miesto – kat. C

Šimon Mrenka – 9. miesto – kat C

• Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 7. 2. 2023 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo „Hviezdoslavov Kubín“. Do okresného kola postúpila Miška Šurinová z 9.A a Marko Pupik z 3.A. Srdečne blahoželáme.

• Krajská knižnica v Žiline

• Dňa 26.1. žiaci II. stupňa navštívili Krajskú knižnivu v Žiline. Vypočuli si zaujímavú prednášku o živote kozmonautov vo vesmíre - o ich strave, spaní, práci a výskumoch. Dozvedeli sa dôležité informácie o živote Andreja Cernana (posledný človek na Mesiaci), ktorého korene siahajú do kysuckej obce Vysoká nad Kysucou. Získané poznatky si overili v kvíze, ktorý bol pre nich vytvorený v programe Kahoot. Na záver si prezreli nevšedné vedecké hračky, ktoré si mohli aj vyskúšať (Newtonova hojdačka, Rubikova kocka, drevené hlavolamy, kaleidoskop a mnohé iné).

• Karneval

• V piatok 10. 2. 2023 sa na našej škole konal karneval. Žiaci boli úžasní a milo nás prekvapili. Nebola núdza o originálne masky a zábavu až do posednej chvíle. Ďakujeme za zážitok.

• Šatníkové skrine

• Ďakujeme všetkým, ktorí nás podporili v roku 2022 2% dane a účasťou na plese v našej škole. Šatníkové skrine, ktoré sme zakúpili aj vďaka Vám, deťom urobili veľkú radosť. Naša škola je krajšia, bezpečnejšia a ... je super.

• Vybíjaná starších žiačok.

• 26. januára 2023 sa v Kysuckom Novom Meste konala vybíjana starších žiačok o "Pohár riaditeľa CVČ 2022". Naše žiačky napriek účasti deviatich škôl, získali krásne 1. miesto. Gratulujeme.