• Vianočné trhy s vianočnou besiedkou

• Milí rodičia,

dňa 16. decembra 2022 o 15.00 sa v ZŠ Povina uskutočnia Vianočné trhy spojené s vianočnou besiedkou. Nájdete u nás darčeky pre rodinnú vianočnú pohodu. Ďakujeme za vašu pomoc v akejkoľvek podobe. Všetci ste srdečne vítaní.

• Krabičky plné lásky

• Aj tento rok sa naša škola zapája do zbierky pre seniorov - Krabičky plné lásky. Zbierka prebieha od 23.11.2022 do pondelka 5.12.2022. Naplňme spolu krabice maličkosťami, ktoré potešia. Naplnené krabice, prosím, doneste do školy. Bližšie pokyny a ďalšie informácie nájdete na https://www.kolkolasky.sk/ .

• Atlantiscenters

• Dňa 10. 11. 2022 sa žiaci 6. – 9. ročníka zúčastnili exkurzie v Atlantiscenters v Leviciach. Absolvovali 2 prednášky. Prvá o výcviku astronautov a ich pobyte na vesmírnej stanici, kde si niektorí tiež vyskúšali oblek astronautov. A druhá prednáška o živote faraónov, kde sa dozvedeli o pyramídach, pochovávaní a zvykoch pri menovaní nového faraóna. Medzi prednáškami sa žiaci na vlastnej skúsenosti a hravou formou učili, ako fungujú zákony fyziky.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka Základnej školy s materskou školou Povina 323 udeľuje na 11.novembra 2022 riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov.