• 2% Z DANE

• Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2% zo svojich príjmov neziskovej organizácii, ako je naša partnerská nadácia Spoločne pre región. Tento dar Vás nestojí vôbec nič, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2% pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, ponúkame Vám stručný návod, ako na to.

Ako postupovať?

1. Ste zamestnanec a vykonanie ročného zúčtovania za Vás robí zamestnávateľ?

Požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň a požiadajte o vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane (príloha).

Vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane (príloha), výšku 2% si vypočítate, pričom suma musí byť minimálne 3 €.

Obe tlačivá (Vyhlásenie a Potvrdenie) doručíte najneskôr do 29.4.2022 do školy alebo do 30.4.2022 na daňový úrad podľa Vášho bydliska, škole doručíte kópiu oboch tlačív.

2. Podávate si daňové priznanie sami?

Riadne vyplňte daňové priznanie.

Vypočítajte si Vaše 2% z dane príjmov fyzickej osoby (minimálna suma je 3 €.

V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2%

z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel

priznania. Údaje do priznania: IČO: 37900706          NADÁCIA

NADÁCIA SPOLOČNE PRE REGIÓN

FRAMBORSKÁ 12

010 01 ŽILINA

Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového

priznania (zvyčajne do 31.3.2022) na daňový úrad podľa bydliska. Kópiu strany DP

o darovaní 2% doručiť najneskôr do 29.4.2022 do školy.

3. Postup pre právnické osoby

Riadne vyplnené daňové priznanie.

Vypočítajte si vaše 2% z dane príjmov právnickej osoby. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (jednému však najmenej 8 €).

V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania). Údaje do priznania: viď. bod 2.

Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie DP na Váš daňový úrad podľa Vášho bydliska. Kópiu strany DP o darovaní 2% doručte najneskôr do 29.4.2022 do školy.