• Krajská knižnica v Žiline

• Dňa 26.1. žiaci II. stupňa navštívili Krajskú knižnivu v Žiline. Vypočuli si zaujímavú prednášku o živote kozmonautov vo vesmíre - o ich strave, spaní, práci a výskumoch. Dozvedeli sa dôležité informácie o živote Andreja Cernana (posledný človek na Mesiaci), ktorého korene siahajú do kysuckej obce Vysoká nad Kysucou. Získané poznatky si overili v kvíze, ktorý bol pre nich vytvorený v programe Kahoot. Na záver si prezreli nevšedné vedecké hračky, ktoré si mohli aj vyskúšať (Newtonova hojdačka, Rubikova kocka, drevené hlavolamy, kaleidoskop a mnohé iné).

• Karneval

• V piatok 10. 2. 2023 sa na našej škole konal karneval. Žiaci boli úžasní a milo nás prekvapili. Nebola núdza o originálne masky a zábavu až do posednej chvíle. Ďakujeme za zážitok.

• Šatníkové skrine

• Ďakujeme všetkým, ktorí nás podporili v roku 2022 2% dane a účasťou na plese v našej škole. Šatníkové skrine, ktoré sme zakúpili aj vďaka Vám, deťom urobili veľkú radosť. Naša škola je krajšia, bezpečnejšia a ... je super.

• Vybíjaná starších žiačok.

• 26. januára 2023 sa v Kysuckom Novom Meste konala vybíjana starších žiačok o "Pohár riaditeľa CVČ 2022". Naše žiačky napriek účasti deviatich škôl, získali krásne 1. miesto. Gratulujeme.

• Stavanie snehuliaka v ŠKD

• Aj keď počasie úplne na zimu nevyzerá, deti v ŠKD využijú každú príležitosť. Naposledy si postavili niekoľko nádherných snehuliakov.

• Vianoce a nový rok

• ZŠ s MŠ Povina Vám praje krásne a veselé Vianoce a šťastný nový rok. Opäť sa na Vás tešíme 9. januára 2023.

• Svätá Lucia a jej zvyky

• 13. decembra sme si aj my pripomenuli zvyky spojené s týmto sviatkom. Naše Lucie dôkladne poometali všetky kúty tried a aj nás husacími pierkami, aby nás tak ochránili pred strigami a nečistými silami.

• Svetový deň boja proti AIDS

• 1. december sa niesol v znamení svetového dňa boja proti AIDS. V triedach sme sa rozprávali o ochorení, dôsledkoch a prevencii. Žiaci 8. a 9. ročníka si na znak boja proti AIDS pripli červenú stužku.

• Vianočné trhy s vianočnou besiedkou

• Milí rodičia,

dňa 16. decembra 2022 o 15.00 sa v ZŠ Povina uskutočnia Vianočné trhy spojené s vianočnou besiedkou. Nájdete u nás darčeky pre rodinnú vianočnú pohodu. Ďakujeme za vašu pomoc v akejkoľvek podobe. Všetci ste srdečne vítaní.

• Krabičky plné lásky

• Aj tento rok sa naša škola zapája do zbierky pre seniorov - Krabičky plné lásky. Zbierka prebieha od 23.11.2022 do pondelka 5.12.2022. Naplňme spolu krabice maličkosťami, ktoré potešia. Naplnené krabice, prosím, doneste do školy. Bližšie pokyny a ďalšie informácie nájdete na https://www.kolkolasky.sk/ .

• Atlantiscenters

• Dňa 10. 11. 2022 sa žiaci 6. – 9. ročníka zúčastnili exkurzie v Atlantiscenters v Leviciach. Absolvovali 2 prednášky. Prvá o výcviku astronautov a ich pobyte na vesmírnej stanici, kde si niektorí tiež vyskúšali oblek astronautov. A druhá prednáška o živote faraónov, kde sa dozvedeli o pyramídach, pochovávaní a zvykoch pri menovaní nového faraóna. Medzi prednáškami sa žiaci na vlastnej skúsenosti a hravou formou učili, ako fungujú zákony fyziky.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka Základnej školy s materskou školou Povina 323 udeľuje na 11.novembra 2022 riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov.

• Uvažuj skôr, než klikneš

• V rámci mesiaca kybernetickej bezpečnosti sa žiaci 3.- 8. ročníka na hodinách informatiky zaoberali témou Uvažuj skôr, než klikneš. Pozreli si výukové videá, viedli rozhovory o ich význame. Mladší žiaci zažili pocit, ako sa dá zneužiť fotografia v online priestore, úlohou starších bolo oboznámiť sa s často používanými skratkami.