• Dopoludnie s Andersenom

• Dňa 31.3. si naši žiaci 1.-4. ročníka pripomenuli rozprávkara H. CH. Andersena rôznymi aktivitami: čítali knihy, kreslili ilustrácie na záložky, skladali puzzle, hrali sa pexeso a ďalšie. Na záver dostali darčeky a šťastne sa rozišli domov.

• Hravo na fyzike

• Fyzika sa dá učiť aj hravo. Takto si žiaci 6. ročníka vyskúšali vplyv hmotnosti na správanie telies vo vode.

• Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 28.marca 2023 sa uskutočnilo okresné kolo Hviezdoslavov Kubín. Našu školu reprezentovali v prednese poézie Marko Pupík z 3.A a Michaela Šurinová z 9.A. Miška Šurinová získala krásne 1. miesto a bude nás reprezentovať v krajskom kole.

• Pytagoriáda

• 20. - 21.3. 2023 sa naši žiaci 3. – 8. ročníka zúčastnili okresného kola „matematickej pytagoriády“ v KNM. Veríme, že to bola pre nich ďalšia skvelá skúsenosť a ďakujeme im za reprezentáciu našej školy. Všetkým úspešným riešiteľom gratulujeme.

• Zápis do 1. ročníka

• Vážení rodičia, milí budúci prváci, srdečne Vás pozývame na zápis žiakov do 1. ročníka, ktorý sa uskutoční v priestoroch ZŠ s MŠ, Povina 323, dňa  04. 04. 2023 v čase od 13:30 – 17:00 hod.

K zápisu je potrebné priniesť:

• rodný list dieťaťa,
            • občiansky preukaz zákonného zástupcu,
            • zápisný lístok a dotazník, ktoré si môžete vopred vytlačiť a vypísať - je dostupný v prílohach, alebo to vypíšete na zápise.

Informácie k ponuke školy a školským akciám nájdete v prílohe - zápis do 1.r oznam.

• Testovanie T9

• Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníkov ZŠ sa uskutoční dňa 22. marca 2023  (streda) v súlade s platným znením § 155 a 156 zákona č. 245/2008 vo všetkých základných školách, gymnáziách s osemročným vzdelávacím programom (žiaci 4. ročníka osemročného vzdelávacieho programu) vrátane žiakov so zdravotným znevýhodnením.

Náhradné testovanie sa uskutoční 4. apríla 2023 (štvrtok) Je určené žiakom, ktorí sa z objektívnych dôvodov nemohli zúčastniť testovania v riadnom termíne. Po komunikácii so zákonnými zástupcami jednotlivých žiakov škola pri prihlasovaní žiaka uvedie, či sa na testovaní v náhradnom termíne zúčastní. Ak sa nezúčastní, uvedie dôvod neúčasti.

Povolené pomôcky: modré guľôčkové pero, kalkulačka(ktorá umožňuje základné počtové výkony a nedokáže vykresľovať grafy, zjednodušovať algebrické výrazy obsahujúce premenné, počítať korene) , rysovacie pomôcky (ceruzka, kružidlo, uhlomer, pravítko)

Zakázané pomôcky: mobilné telefóny, smart hodinky, iné elektronické zariadenia mat.-fyz. tabuľky, výpisky, študijné materiály, učebnice a pod.

V nižšie uvedených odkazoch nájdete dokumenty k tomuto testovaniu:

Špecifikácia testu z matematiky

Špecifikácia testu zo slovenského jazyka a literatúry

V prílohe: Harmonogram testovania.

Ľ. Kobeda, koordinátor T9