• Uvažuj skôr, než klikneš

• V rámci mesiaca kybernetickej bezpečnosti sa žiaci 3.- 8. ročníka na hodinách informatiky zaoberali témou Uvažuj skôr, než klikneš. Pozreli si výukové videá, viedli rozhovory o ich význame. Mladší žiaci zažili pocit, ako sa dá zneužiť fotografia v online priestore, úlohou starších bolo oboznámiť sa s často používanými skratkami.

• Divadelné predstavenie v angličtine

• V pondelok, 24.10. sa naši žiaci učili anglický jazyk trochu inak. Zúčastnili sa na divadelnom predstavení.  Tí mladší - 1. až 6. ročník - videli rozprávku o namyslenej a drzej koze "Lazy Goat".  Starší žiaci si pozreli divadelnú hru "The Last Wish". (O poslednom želaní otca, o jeho troch potomkoch a ich charakteroch.)

Obidve predstavenia obsahovali poučenie, humor a veľa angličtiny.

• PRVÉ SLOVO

• Naši šikovní prváčikovia dnes napísali svoje prvé slovo - najkrajšie slovo na svete - mama. Dali si veľmi záležať.

• Katarínska zábava

• Vážení rodičia, srdečne Vás pozývame na Katarínsku zábavu, ktorá sa uskutoční dňa 19.11.2022 v budove našej školy. Príďte sa zabaviť a zároveň nás podporiť. Všetci ste srdečne vítaní!

• Deň otvorených dverí v KNM

• Dňa 11.10.2022 sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili Dňa otvorených dverí na Strednej odbornej škole strojníckej v KNM. Účelom bolo oboznámiť sa s firmami, ktoré sa môžu stať v budúcnosti ich zamestnávateľmi ako napríklad Hyundai, Mobis, Tento a ďalšie. Žiaci si prezreli pútavé prezentácie, súťažili, vyskúšali si simulované zváranie, či projektovanie súčiastok.

• Testovanie pohybových predpokladov

• Dňa 12.10. 2022 sa žiaci 1. a 3. ročníka zúčastnili testovania pohybových zručností. Spolu absolvovali 8 disciplín zameraných na rôzne pohybové činnosti.

• Účelové cvičenie v prírode

• Dňa 7. 10. sa žiaci druhého stupňa zúčastnili Účelového cvičenia v prírode, ktoré bolo zamerané na témy: riešenie mimoriadnych udalostí, dopravná výchova, zdravotná príprava a pohyb a pobyt v prírode. V rámci účelového cvičenia si žiaci v skupinách zopakovali teoretické vedomosti z predošlého dňa a na záver mali voľný pohyb v prírode spojený so zberom lesných plodov.